Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Dev Turnuvada Mücadele Sürüyor – 3. Tur
IMG 6758İzmir Kaya Thermal Otel'de 25 Temmuz 2016 tarihinden beri devam eden 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, çetin partilere sahne olan heyecan dolu karşılaşmalarla devam ediyor.
 
Birbirinden güçlü 14 Takım ve 207 sporcunun buluştuğu, 13 tur sürecek dev turnuvaya bugün oynanan 3. tur karşılaşmaları ile devam edildi.
 
3. tur sonunda Süper Lig’in ilk 8-0’lık galibiyeti T.S Alyans Satranç Spor Kulübü’nden geldi. Rakibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü karşısında tüm masalardan bir puanla ayrılan T.S Alyans, 6 puanla nağmağlup zirvede yola devam ediyor.
 
Günün en kritik karşılaşması Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü mücadelesiydi. Karşılaşmada 6.5-1.5 gibi rahat bir galibiyet elde eden Hatay ekibi, liderlik mücadelesinde önemli bir avantaj elde ederek tam puanla 4. tura lider giren ikinci takım oldu.
 
Boğaziçi Spor Kulübü karşısında 6-2’lik farklı bir galibiyet elde eden Kayseri Şeker Spor Kulübü ise şampiyonluk yarışını puan kayıpsız üçüncü sıradan takip ediyor.
 
Taş duvar Spor Kulübü karşısında 4.5-3.5’luk bir skorla galibiyete ulaşan Türk Hava Yolları da bir puan farkla nağmağlup 4. tura 4. sırada giriyor.
 
Onur Koleji Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü ile karşılaşan geçtiğimiz yılın şampiyonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü, kaptan IM Umut Atakişi’nin 101 hamle süren ve günün en uzun süren mücadelesine rağmen Süper Lig’de ikinci beraberliğini almaktan kurtulamadı. Beşiktaş’ın 4. turda karşılaşacağı Deniz Su Aquamatch ile maçı şampiyonluk yarışında oldukça önemli bir karşılaşma olacak.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, rakibi Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç Gençlik Spor Kulübü karşısında 5½ - 2½’lik bir skorla ilk galibiyetini alırken; Tarsus Zeka Satranç Kulübü ile mücadelesi 3½ - 4½’luk skorla sona eren 1920 Maraşspor Kulübü Derneği günü kazançla kapatan diğer takımımız oldu.
 
2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi yarın saat 15.00’te oynanacak 4. tur maçları ile devam edecek.
 
Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar: 
 
 
Turkish Chess Federation © 2014