Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Takımların Şampiyonluk Yarışı Nefes Nefese
IMG 9518İzmir Kaya Thermal Otel ev sahipliğinde, 25 Temmuz 2016 tarihinden beri devam eden 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, çetin partilere sahne olan heyecan dolu karşılaşmalarla devam ediyor.
 
14 takım ve 100’ü unvanlı 207 sporcunun yarıştığı ve dünyanın en popüler satranç sitelerinden biri olan Chess24 sayfasında canlı yayınlanan Süper Satranç Ligi’nde bugün 4. tur karşılaşmaları oynandı.
 
Turnuvayı namağlup sürdüren üç takımdan biri Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, rakibi İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü karşında 5-3 galip gelerek şampiyonluk mücadelesinde hanesine iki puan daha yazdırmayı başardı. Elde ettiği skorla zirveye yerleşen Hatay ekibinin ilk masasında yarışan efsane satranççı GM Vasyl Ivanchuk’un (2728), GM Emre Can (2571) ile beraberliği günün en dikkat çekici karşılaşması oldu.
 
Şampiyonluğun güçlü adaylarından T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, rakibi Onur Koleji Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü karşısında 4.5-3.5’luk bir skorla galibiyete ulaşarak dörtte dört yaptı ve tam puanla liderlik koltuğunu ikinci sırada paylaşıyor.   
 
Kocaeli ekibini 8-0’lık bir skorla yenmesini bilen Kayseri Şeker Spor Kulübü ise şampiyonluk iddiasını namağlup sürdüren diğer takımımız oldu.
 
Üç galibiyet ve bir beraberlik ile zirveyi bir puan geriden dördüncü sırada takip eden Türk Hava Yolları, Boğaziçi Spor Kulübü karşısında 6-2’lik rahat bir galibiyet elde ederek iddiasını devam ettirdi.
 
Günün kritik karşılaşmasında Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü 6-2 yenmeyi başardı ve dört maçta üç galibiyete ulaştı.
 
1920 Maraşspor Kulübü Derneği - Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç Gençlik Spor Kulübü mücadelesi 6-2 Maraşlı ekip lehine sonuçlanırken; Tarsus Zeka Satranç Kulübü - Taş Duvar Spor Kulübü Derneği karşılaşması günün berabere biten tek maçı oldu.
 
Şampiyonluk mücadelesinde oldukça kritik ve çarpıcı maçlara sahne olacak 5. ve 6. tur karşılaşmaları yarın saat 10.00’da ve 17.00’de oynanacak.
 
Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:

 
 
Turkish Chess Federation © 2014