Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Satranç Ligi’nde Son Durum
IMG 9748Ülkemizden ve dünyadan çok sayıda usta satranç sporcusunu İzmir'de buluşturan Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde, 30 Temmuz 2016 Cuma günü oynanan çift tur karşılaşmalarının ardından 6 tur geride kaldı.
 
13 tur sürecek ve 5 Ağustos 2016 Cuma günü İzmir Kaya Thermal Otel'de gerçekleşecek görkemli bir ödül töreniyle sona erecek Süper Satranç Ligi, Türkiye’nin en güçlü takımlarının nefes kesen mücadelesine sahne oluyor.
 
Dev turnuvayı puan kaybetmeden lider götüren Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, bugün ki rakipleri Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç GSK ve 1920 Maraşspor Kulübü Derneği karşısında ulaştığı galibiyetler ile hanesine 4 puan daha yazdırmasını bildi ve tek başına zirveye yerleşti.
 
Günün her iki turunda da rakipleri karşısında rahat galibiyetler elde eden Türk Hava Yolları, Süper Lig’de yolu önemli bir avantaj elde ederek yarılamış oldu ve ikinci sıraya yerleşti.
 
Günün kazançlı takımlarından Deniz Su Aquamatch Satranç GSK, şampiyonluk yarışını kayıpsız sürdüren Kayseri Şeker Spor Kulübü ve T.S Alyans Satranç Spor Kulübü’nden ikişer puan almasını bilerek liderle arasındaki puan farkını ikiye indirdi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından, Kayseri Şeker ve T.S Alyans da Süper Lig’de ki ilk puan kaybını aldı.  
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nin 6. turu sonunda Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK tam puanla liderlik koltuğuna tek başına otururken, Türk Hava Yolları beş galibiyet ve bir beraberlik ile zirveyi bir puan fakla takip ediyor. 10 puanlı takımlar Kayseri Şeker Spor Kulübü, T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ve Deniz Su Aquamatch Satranç GSK ise şampiyonluk yarışını üst grupta takip etmeye devam ediyorlar.
 
Yarın saat 15.00’de oynanacak 7. tur’da; Deniz Su Aquamatch Satranç GSK- Türk Hava Yolları ve Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK- Beşiktaş Jimnastik Kulübü karşılaşmaları oldukça heyecan verici partilere sahne olacak.
 
5. ve 6. tur karşılaşmalarına yönelik analiz ve yorumlar: 

 
 
Turkish Chess Federation © 2014