Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Dev Lig’de Heyecan Dorukta
IMG 9921İzmir Kaya Thermal Otel'de 25 Temmuz 2016 tarihinden beri devam eden ve 13 tur sürecek nefes kesen bir şampiyonluk yarışına sahne olan Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, usta satranççıların usta hamleleri ile gerçekleşmeye devam ediyor.
 
Türkiye’de gerçekleştirilen en prestijli sportif organizasyonlardan biri olan ve tüm dünya satranç severlerinin oldukça yakından takip ettiği Süper Satranç Ligi, bugün oynanan 7. tur karşılaşmaları ile devam etti.  
 
Nefeslerin tutulduğu dev turnuvanın 7. turunda zirvenin ismi Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, 7’de 7 yaparak, fire vermeden şampiyonluğun güçlü bir adayı olmayı sürdürdü. Rakibi Beşiktaş karşısında 6 masadan puan toplayarak rahat bir galibiyet elde eden Hatay takımı, sahip olduğu 14 puanla zirvedeki yerini bugün de korudu. Hatay ekibi lehine sonlanan, ilk masada iki efsane satranççının karşılaştığı GM Shakhriyar Mamedyarov - GM Vasyl Ivanchuk mücadelesi günün izlenmeye değer partilerindi.
 
Zirvenin yakın takipçilerinden Kayseri Şeker Spor Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü karşısında 5-3 galip gelerek şampiyonluk iddiasını ikinci sıraya yükselerek ve lideri iki puan geriden takip ederek sürdürdü.
 
Deniz Su Aquamatch Satranç GSK karşısında turnuvadaki ilk mağlubiyetini alan Türk Hava Yolları beşinci sıraya gerilerken,  Deniz Su Aquamatch kritik karşılaşmada topladığı 5½ masa puanı ile dördüncü sıraya yükseldi.
 
12 puanlı ve günün diğer kazançlı takımı T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ise Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç GSK karşısında 2½ - 5½’luk bir skor ile galibiyete ulaşarak zirveyi üçüncü sırada takip eden takımımız oldu. Turnuvanın 7. turu sonunda tek başına lider durumda bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi ve lideri iki puan geriden üçüncü sırada takip eden T.S Alyans, yarın oynanacak 8. tur’da 2. masada karşılaşacaklar.
 
yarın saat 15.00'te oynanacak 8. tur karşılaşmalarında tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar: 
Turkish Chess Federation © 2014