Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Şampiyonluk Mücadelesinde Hatay Büyükşehir Avantajlı
IMG 0288Türkiye satrancının en iyi ve usta takımlarının yarıştığı Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, dünyanın önde gelen satranç ustalarının katılımıyla Kaya Thermal Otel'de gerçekleştiriliyor. 25 Temmuz 2016 tarihinden beri devam eden ve 5 Ağustos Cuma günü gerçekleşecek ödül töreni ile sona erecek Süper Lig, kıran kırana geçen çetin karşılaşmalarla devam ediyor.
 
Adını Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsoru Türkiye İş Bankası’ndan alan Süper Satranç Ligi’nde 31 Temmuz Pazar günü oynanan karşılaşmaların ardından 8 tur geride kaldı.
 
13 tur sürecek ve oldukça kritik partilere sahne olan Süper Lig’in 8. turu sonunda; 2. masada T.S Alyans ile karşılaşan Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, bugün de kaybetmedi ve şampiyonluk yolunda tam puanla emin adımlarla ilerliyor. Süper Lig’in 9. turunda kozlarını paylaşacak Hatay Büyükşehir ve en yakın takipçisi Kayseri Şeker Spor karşılaşması, turnuvada nefeslerin tutulduğu bir mücadeleye sahne olacak. 
 
Turnuvada ikinci puan kaybını alan T.S Alyans, Hatay Büyükşehir mağlubiyetiyle ile beşinci sıraya gerilerken, Tarsus Zeka Satranç Kulübü’ne karşı rahat bir galibiyet elde eden Deniz Su Aquamatch Satranç GSK, üçüncü sıraya yükseldi.
 
2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi üçüncüsü Türk Hava Yolları, günü İstanbul Teknik Üniversitesi SK’nden aldığı 5½ puanlık kazanç ile kapattı ve dördüncü sırada devam ettiği Süper Lig’de şampiyonluk yarışından kopmadı.
 
Birbirinden güçlü 14 takımın Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele ettiği turnuvanın 8. turu sonunda skor şöyle oluştu:
 
1920 Maraşspor Kulübü Derneği 5-3 Beşiktaş Jimnastik Kulübü
T.S Alyans Satranç SK 3-5 Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK
Kayseri Şeker SK 6-2 Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç GSK
Türk Hava Yolları SK 5½ - 2½ İstanbul Teknik Üniversitesi SK
Tarsus Zeka Satranç Kulübü 1½ - 6½  Deniz Su Aquamatch Satranç GSK Derneği
Taş Duvar SK 4-4 Derneği Onur Koleji Genç Akademisyenler
                                                Boğaziçi Üniversitesi SK 8-0 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt SK


Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, bir günlük aranın ardından 2 Temmuz Salı günü saat 15.00'te oynanacak 9. tur karşılaşmaları ile devam edecek. 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:
 
Turkish Chess Federation © 2014