Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Dev Turnuvada Kıyasıya Yarış
IMG 0735İzmir’de gerçekleşen Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’nde 9 tur geride kaldı. 13 tur sürecek ve her tur sonunda sürpriz sonuçların alındığı dev turnuva, ustaların nefes kesen mücadelesine sahne oluyor.
 
Türkiye’nin en güçlü 14 kulübünün, dünyanın sayılı satranç ustalarını transferleriyle heyecan kattığı ve her turunda centilmence ve kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, İzmir Kaya Thermal Otel ev sahipliğinde gerçekleşiyor.
 
Süper Satranç Ligi’nde, 2 Ağustos 2016 tarihinde oynanan karşılaşmaların ardından 9 tur geride kaldı.
 
Şampiyonluk mücadelesini fire vermeden zirvede sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, bugün turnuvadaki ilk beraberliğini en yakın takipçisi Kayseri Şeker Spor karşında aldı. GM Mustafa Yılmaz - GM Baadur Jobava, GM Michal Krasenkow - IM Burak Fırat ve GM Barış Esen-IM Oğulcan Kanmazalp’in oldukça çetin geçen partileri beraberlikle sonuçlandı. Hatay ekibi, kazanca ulaşamasa da Süper Lig’deki liderliğini 17 puanla korurken, üçüncü sıraya gerileyen Kayseri Şeker Spor, iki puan farkla yarışa devam ediyor.
 
Taş Duvar SK karşısında galip gelerek 16 puana ulaşan Deniz Su Aquamatch Satranç GSK, zirveyi tek başına ikinci sırada takip ediyor. IM Mert Erdoğdu, Tarık Selbes’e karşı kazanarak takımını galibiyete taşıdığı partide, 4½ - 3½’’luk skorun oldukça kritik bir puanı elde etti.
 
Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç GSK karşısında beş masadan puanla ayrılan Türk Hava Yolları, 15 puanla dördüncü sıradaki yerini korudu ve üst sıralardaki mücadelesini sürdürüyor.
 
Günü kazançla kapatan takımlar T.S Alyans Satranç SK  ve 1920 Maraşspor Kulübü Derneği  ise 7 galibiyet ve 2 mağlubiyet sonunda ulaştıkları 14 puanla beşinci ve altıncı sırada 10. tura giriyorlar.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 9. turu sonunda skor şu şekilde oluştu:
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt SK 0-8 1920 Maraşspor Kulübü Derneği 
Onur Koleji Genç Akademisyenler 5-3 Boğaziçi Üniversitesi
Deniz Su Aquamatch Satranç GSK Derneği 4½ - 3½ Taş Duvar SK 
İstanbul Teknik Üniversitesi SK 2½ - 5½  Tarsus Zeka Satranç Kulübü 
Akdeniz Vida Metal A.Ş. Siirt Satranç GSK 3-5 Türk Hava Yolları
Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK 4-4 Kayseri Şeker SK 
 Beşiktaş Jimnastik Kulübü 3½ - 4½  T.S Alyans Satranç
 
Önümüzdeki turlarda sürpriz sonuçların alınacağı ve çekişmenin giderek artacağı Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi 3 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00’da ve 17.00’de oynanacak 10. ve 11. tur müsabakaları ile devam edecek.   
 

Müsabakalara yönelik analiz ve yorumlar:
 
 
Turkish Chess Federation © 2014