Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
login _
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Efsanelerin Buluştuğu Süper Satranç Ligi Sona Erdi
DSC 8085Türkiye Satranç Federasyonu İzmir'de, Dünya'nın ve Türkiye'nin en güçlü satranç sporcularını Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nde ağırladı. 25 Temmuz – 5 Ağustos 2016 tarihleri arasında Kaya İzmir Thermal Otel'de gerçekleşen 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, düzenlenen kapanış töreni ile son buldu.
 
Dünya'nın birçok ülkesinden efsane satranççıların hamle yaptığı 14 takımın 13 tur boyunca kıyasıya yarıştığı Süper Satranç Ligi'nde Hatay Büyükşehir Belediyesi şampiyonluk ipini göğüslerken, Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı. Birbirinden güçlü 14 takımın mücadele ettiği Süper Lig'de, Kayseri Şeker Spor ikinci olurken, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübüligi üçüncü sırada tamamladı.
 
Dünya standartlarında bir organizasyonla gerçekleştiren Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi kapanış törenine, İzmir Vali Yarımcısı Uğur Kolsuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Feray Demir, Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Balçova Belediyesi Kültür Müdürü Tuğrul Keskin, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihal Temamoğulları, Prof. Dr. Kıvanç Güngör, Doç. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu, Mustafa İmamoğlu, Ahmet Arda Kılıç, Fatih Remzi Ekinci, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, TSF MHK Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Özgür Solakoğlu, İzmir İl Temsilcisi Engin Deniz Alev, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
 
ukolsuzTörende konuşma yapan İzmir Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, dünyanın sayılı satranç sporcularının buluştuğu böylesine önemli bir etkinliğin İzmir'de gerçekleşmesini Valilik olarak çok önemsediklerini dile getirerek, önümüzdeki dönemde satranç branşında hayata geçecek organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyacaklarını belirtti. Kolsuz, Türk satrancına destek vererek bugünlere gelmesine katkı sunan Türkiye İş Bankası'nı tebrik ettiği konuşmasını derece elde eden sporcu ve takımları kutlayarak tamamladı.
fdemir
Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Feray Demir; Türkiye'nin kalkınmasını sağlayacak, ülkenin gelişimine ve geleceğine yatırım yapan sosyal sorumluluk projelerine özellikle önem verdiklerini belirtti. Feray Demir, Türkiye Satranç Federasyonu ile yaptıkları işbirliği ile sosyal sorumluluk kapsamında çok önemli çalışma ve projelere imza attıklarını dile getirerek, bu işbirliğinin uzun yıllar sürmesi dileklerini kürsüden seslendirdi.
 
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ise; Konya'dan İzmir'e uzanan birkaç haftalık yarışma maratonunda satrançtan vazgeçmediklerini, birlik ve beraberliklerine sahip çıktıklarını dile getirdiği konuşmasında, "Tüm Türkiye'ye örnek bir ailetulay superligolduğumuzu gösterdik." dedi. "Bizim camiamız güçlü ustalarıyla, başarılı sporcularıyla, liglerdeki tüm takımlarıyla bu ülkeye nice gururlar yaşatıyor, yaşatmaya da devam edecek." ifadelerini kullanan Tulay konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Satranç sporunda son yıllarda hızla yükselen başarı grafiğinde ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası'nın payı çok büyük. Zaferler ve kıvançlarla dolu bu eşsiz serüvende bize yol arkadaşlığı yapan bankamıza ve kıymetli yöneticilerine bize inandıkları için, bizimle birlikte oldukları için şükranlarımı sunuyorum. Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nde dünyaca ünlü satranççıları, ülkemizin usta sporcularıyla birlikte ağırladık ve 13 tur süren bir spor ziyafeti yaşadık. Rekabetin giderek arttığı ancak dostluk ve centilmenlik duygumuzun eksilmediği bu 13 gün içinde bir olduk, birlikte olduk. Birçok ülke tarafından Türkiye'ye gitmeyin algısının yaratıldığı bu günlerde, bize güvendikleri, buradaki birlikteliği ve bu sportif şöleni bizlerle paylaştıkları için yabancı sporcularımıza teşekkür ediyorum."
 
Başkan Tulay; İzmir Vali Yarımcısı Uğur Kolsuz, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Feray Demir, Süper Satranç Ligi Başhakemi IA İsmail Çalışkan ve Gözlemcisi IA Emin Yasa Altun'a fidan sertifikası da takdim etti. 
 
Açılış konuşmalarının ardından 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nde ilk üç sırada yer alan takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.

 
dsc 8002
super lig fidan
Başkan Tulay'ın Fidan Serfikikası sunumu
 
masa kolaj izmir
dsc 8056
2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Üçüncüsü
Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü
dsc 8065
2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi İkincisi
Kayseri Şeker Spor Kulübü
dsc 8079
2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Şampiyonu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü
dsc 8085a
 
Turkish Chess Federation © 2014